Czy twoje dziecko z dnia na dzień staję się coraz ciekawsze świata, czy może chce zacząć rozwiązywać detektywistyczne zagadki, które dotychczas były nierozwiązywalne? Jeśli tak, to z pewnością przyda mu się książeczka “Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce”. Dlaczego właśnie ta, a nie inna. A ponieważ książka ta zawiera w sobie ciekawą panią detektyw, jako główną bohaterką, która zwraca się bezpośrednio do czytelnika i przeprowadza go przez zagadki polskich dzieł sztuki.
Dodatkowo książeczka “Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce” została wydana w dużym formacie, z pięknymi ilustracjami, mapami, schematami, a nawet szkicami, więc twoje dziecko na pewno nie będzie się nudzić.
Dzieci wraz z detektywem Fishką wkroczą w świat zagadek, czasami pani detektyw będzie sama rozwiązywać zagadki, a czasami poprosić o pomoc czytelnika, i wraz z nim będzie podważać teorię zaginionych polskich dzieł sztuki. Detektyw Fishka zabierze nas w podróż pociągiem wypełnionym po brzegi złotem, który raz wjechał do tunelu, i już nigdy więcej z niego nie wyjechał; dowiemy się również, co znaleziono w pałacu zatopionym głęboko w Wiśle, i poznamy powód, dlaczego Hans Frank powiesił “Damę z gronostajem” w swojej rezydencji nad kominkiem.
“Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce” Łucji Malec-Kornajewskiej to ciekawa lekcja historii, z którą dzieci na pewno nie będą się nudzić, to na pewno mogę rodzicom zagwarantować. Książeczka ta bardzo wciąga, nie przynudza, a przy każdej zagadce znajduje się ciekawy opis historyczny, który zawiera tylko najważniejsze informacje, o danym zabytku. Warto podarować książkę “Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce” dziecku, ponieważ będzie to jedne z najlepszych sposobów, aby nauczyć go trochę historii Polski.
Łucja Malec-Kornajew jest historyczką sztuki, a także przewodniczką. Pracowała między innymi w Małopolskim Instytucie Kultury, i była przez pewien czas prowadzącą programu “Książki pod specjalnym nadzorem”. Jest zdobywczynią Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO.