Książki po angielsku dla początkujących 

Nauka angielskiego, w dzisiejszych czasach, przestaje kojarzyć się uczniom z zapamiętywanie długich list słówek, czy ze skomplikowaną gramatyką. W dzisiejszych czasach angielskiego można uczyć się na wiele sposobów. Z filmów, blogów, postów, książek, czy gier, w ten sposób uczniowie poznają język angielski, który rzeczywiście jest używany przez native speakerów. 

W tym artykule zajmiemy się używaniem książek do nauki angielskiego, lecz nie będą to nudne podręczniki, z trudnymi zadaniami, lecz książki młodzieżowe, fantastyczne, czy nawet obyczajowe. Czytanie po angielsku niesie za sobą wiele korzyści, jak zapamiętywanie i przyswajanie słówek, zapoznanie się z gramatyką w praktyce, i nawet ćwiczenie wymowy, jeśli dany tekst, lub fragment książki, będziemy czytać na głos. 

CZYTANIE PO ANGIELSKU – JAK ZACZĄĆ

Książki to świetna rozrywka, i świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, lecz nawet książki, w szczególności te po angielsku, nadal wymagają wiele skupienia, a nawet szukania słówek w słowniku. Jednak nadal to nie powinno zniechęcać, lecz motywować. Dzięki czytaniu książek po angielsku nauczymy się wielu przydatnych zwrotów, zdań, gramatyki, i nawet myślenia po angielsku. To wszystko przełoży się, że będziemy biegle władać angielskim w codziennym życiu, pomoże nam przy pisaniu sprawdzianów, matury, pisania rozprawek. 

Należy jednak pamiętać, aby dobrać odpowiednie książki do swojej znajomości języka. Książka nie powinna być za łatwa, ponieważ wtedy mało się nauczymy, lecz nie powinna też być zbyt trudna, bo wtedy szybko się zniechęcamy do dalszego czytania. 

KSIĄŻKI PO ANGIELSKU

Czas więc zapoznać się z kilkoma propozycjami książkowymi, dla początkujących uczniów angielskiego, którzy mogą czytać podane pozycję, znając znajomość słownictwa i gramatyki już na poziomie B2 i wzwyż. 

HARRY POTTER

Jeśli nie jesteście jeszcze do końca przekonani, czy czytanie po angielsku jest dla was, to spróbujcie z serią “Harry Potter” na początku swojej przygody, ponieważ nie tylko początkujące dwa tomy są napisane dla nastolatków, a kolejne dla osób troszeczkę starszych, to nadal można z tą serią ćwiczyć swoje umiejętności językowe. A jeśli jeszcze dodatkowo czytaliście lub oglądaliście filmy o czarodzieju, to dodatkowo będzie wam łatwiej zrozumieć fabułę. Serię o Harrym Potterze, polecamy dla osób, które znają angielski na poziomie B2, lecz dwa ostatnie tomy, dla uczniów na poziomie C1, C2. 

DZIENNIK BRIGET JONES

Tym razem przedstawiamy propozycję książkową dla dorosłych. Tytułowa Briget w sposób komiczny i przyjemny opisuje swoje perypetie miłosne, i nie tylko. Wraz z tą lekturą możemy nauczyć się żargonu brytyjskiego, ciekawych powiedzeń, i przede wszystkim zapoznać się z historią, którą zna każdy. 

HOBBIT

Mimo że mogłoby się wydawać, że Tolkien stworzył “Hobbita” z trudnymi pojęciami, którymi rzadko się posługujemy na co dzień w języku angielskim, to jest jednak zupełnie odwrotnie. Jest to propozycja idealna już dla uczniów ze znajomością angielskiego na poziomie B2, no i oczywiście dla tych, co kochają fantastykę. 

WSZYSTKIEGO, CO NAJLEPSZE – MASON DEAVER 

Tym razem przyszedł czas na zaproponowanie wam książki młodzieżowej z elementami LGBT+. “Wszystkiego, co najlepsze” to książka idealna, jeśli nie jesteście nadal przekonani, czy dacie sobie radę z językiem angielskim w książkach, ponieważ autor napisał tę książkę językiem prostym i przyjemny. Wraz z bohaterami będziecie poznawać codzienne życie amerykańskiego nastolatka, który w życiu nie miał łatwo, lecz wraz z pomocą siostry i przyjaciela, wyszedł na prostą.

Przy tej książce możecie się też dowiedzieć pojęć medycznych, i psychologicznych, takich jak anxiety, czy panic attacks, lecz nie powinno was to zniechęcać, lecz motywować do dalszej nauki. Będzie to świetna lektura dla uczniów liceum i techników, którzy nadal się uczą języka angielskiego w szkole. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *