Recenzje

Stephen King – Baśniowa opowieść

Stephen King nie bez przyczyny jest nazywany mistrzem literatury z gatunku horroru. I tym razem, w swojej najnowszej powieści- “Baśniowa opowieść” nie zawiódł swoich czytelników, i przedstawił historię, która łączy świat rzeczywisty z fantastyką. Jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszam was do sięgnięcia po jedną z najlepszych pozycji od Stephena Kinga.  

Zobacz więcej

Łucja Malec-Kornajew – Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce

Czy twoje dziecko z dnia na dzień staję się coraz ciekawsze świata, czy może chce zacząć rozwiązywać detektywistyczne zagadki, które dotychczas były nierozwiązywalne? Jeśli tak, to z pewnością przyda mu się książeczka “Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce”. Dlaczego właśnie ta, a nie inna. A ponieważ książka ta zawiera w sobie ciekawą panią detektyw, jako główną bohaterką, która zwraca się bezpośrednio do czytelnika i przeprowadza go przez zagadki polskich dzieł sztuki. 

Zobacz więcej

Kelly Yang – Spadochrony

“Spadochrony” Kelly Jang to książka, która porusza wiele trudnych tematów, więc polecam ją wszystkim nastolatkom i osobom dorosłym, którzy nie boją się rozmawiać i przeżywać historii innych, a może nawet i swoich, związanych z rasizmem, nierównością, i napaściami seksualnymi. Mimo tego, że książka “Spadochrony” to nie zwyczajny, słodki romans młodzieżowych, to jednak jest ona nadal polecana przez wiele recenzentek i recenzentów, właśnie za to, że Kelly Jang nie boi poruszać się tematów, które nie często goszczą w książkach dla starszej młodzieży. 

Zobacz więcej

Dustin Thao – Z tej strony Sam

Powieść, o której nigdy się nie zapomni. Powieść wzruszająca, a zarazem dająca nadzieję. Powieść, przy której nie uronicie jednej, pojedynczej łzy, lecz cały wodospad łez- tak właśnie można opisać fabułę powieści “Z tej strony Sam” Dustin Thao. 

Zobacz więcej

Riley Sager – Dom po drugiej stronie jeziora

Duże ilości alkoholu, śmierć męża, dziennikarze, którzy nie wiedzą nic o przestrzeni osobistej i szacunku, dla drugiej osoby, i domek nad jeziorem, który może okazać się wszystkim, czego nam potrzeba, i domkiem, który zabierze nam cały spokój i ciszę. 

Zobacz więcej

Erin Jade Lange – Zwykli śmiertelnicy

Życie nastolatków nie należy do najłatwiejszych. Każdy z nas to wiem, ponieważ każdy z nas był kiedyś nastolatkiem, a niektórzy nadal są, i nie chodzi tu o datę urodzenia. A co jeśli mielibyśmy możliwość być na zawsze nastolatkiem?

Zobacz więcej

Fredrik Backman – Mężczyzna imieniem Ove

Przyjaźń, miłość, więzi społeczne – czy to wystarczy, aby człowiek był szczęśliwy, i nie musiał, żyć w ciągłej rozpaczy i goryczy? Czy może nie dla wszystkich takie rzeczy jak miłość i przyjaźń wystarczą, i czasami nie mają wyboru, jak tylko się poddać, wyjechać w daleką podróż i już nigdy nie wracać do miejsc, które sprawiło im tak dużo bólu. 

Zobacz więcej