Stephen King – Baśniowa opowieść

Stephen King nie bez przyczyny jest nazywany mistrzem literatury z gatunku horroru. I tym razem, w swojej najnowszej powieści- “Baśniowa opowieść” nie zawiódł swoich czytelników, i przedstawił historię, która łączy świat rzeczywisty z fantastyką. Jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszam was do sięgnięcia po jedną z najlepszych pozycji od Stephena Kinga.  

Czy bylibyście w stanie stanąć twarzą w twarz ze swoimi najciemniejszymi i najmroczniejszymi lekami, i sekretami? Czy jeśli istniałby świat, gdzie moglibyście być, tylko kim chcecie, bez żadnych ograniczeń, tylko w i wasz wyimaginowany, idealny świat. Czy bylibyście w stanie w nim żyć, nie patrząc na cenę, którą musielibyście zapłacić, aby swoje idealne życie zdobyć? 

Charlie to chłopiec, którego życie nigdy nie było usłane różami. Gdy jego matka zmarła, chłopiec został pod opieką ojca, który w ogóle się nim nie zajmował, ale za to uwielbiał sięgnąć po kieliszek, i to częściej, niż pozwalało mu na to zdrowie. Pewnego dnia Charlie dowiaduję się, że istnieje inny świat, niż tego, który dotychczas znał. Nie będzie to jednak dla niego korzystne, ponieważ od teraz nastolatek, będzie musiał chronić obydwa wiaty przed destrukcją. Czy mu się to jednak uda, i czy Charlie znajdzie w sobie dość siły, aby nie skończyć jak jego ojciec, i nie pozwoli, aby alkohol, i źle podjęte decyzje zrujnowały jego życie? 

“Baśniowa opowieść” Stephena Kinga to książka niezwykła, skłaniająca do refleksji, oraz rozmyślań nad tym co w naszym życiu ważne. King pokazuję, że daję sobie doskonale radę z każdym tematem, tym samym udowadniając swoją wartość jako pisarz. 

Stephen King, mistrz horrorów, robi coś, czego dawno już nie robił, a dokładniej od czasu wydania “Mrocznej wieży”. “Mroczna wieża” i “Baśniowa opowieść” to tylko dwie książki, które King napisał z elementami fantastyki.

“Baśniowa opowieść” zabiera czytelnika do świata przygody, wilkołaków, clownów, jak i również świata, gdzie ograniczenia, istnieją jedynie w naszej głowie. 

Stephen King jest znany głównie ze swoich książek, które szybko stają się bestsellerami. Są to między innymi “Carrie”, “Cujo” “Cmętarz zwieżąt”, czy “Lśnienie” i “Misery”. 


no title has been provided for this book
Gatunek:
Wydawnictwo:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę