Gabor Maté – Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu

Stres to bardzo niebezpieczny czynnik, który może zniszczyć nam zdrowie, i doprowadzając do wielu poważnych, i nieuleczalnych chorób. Niestety żyjemy w świecie, gdzie stres towarzyszy nam na codziennie, i czasami ciężko sobie z nim poradzić.

Co więc zrobić, aby zmniejszyć odczuwanie stresu, zmniejszyć swoje lęki, depresję, i cieszyć się życiem, albo przynajmniej dobrze znosić ciężkie i stresujące sytuacje w pracy, szkole, domu, na ulicy, czy gdziekolwiek gdzie się udamy. 

Aby zmniejszyć swój stres i polepszyć swoje zdrowie psychiczne można udać się do psychologa, lub terapię, lecz jeśli nie mamy czasu, lub pieniędzy, możemy sięgnąć po książkę “Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu” Gabor Matego. Jest to książka, która mówi o naszych ciele i umyśle, oraz jak stres wpływa negatywnie na nasze ciało. 

Gabor Mate stworzył książkę, o tematyce psychologicznej, dzięki, której dowiemy się ze szczegółami, jakie relacje łączą nasze ciało i umysł, o których wielu ludzi może nawet nie mieć pojęcia. Dowiemy się, jak stres działa na nasz układ hormonalny, odpornościowy, i nerwowy, ponieważ wieloletni stres może doprowadzić do takich chorób, jak stwardnienie rozsiane, nowotwory, choroby serca, cukrzycy, oraz wiele innych chorób. 

Oprócz tego, w książce “Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu” znajdziemy poruszające historie ludzi, którzy musieli zmagać się ze stresem przez długie lata, i które w negatywny sposób odbiło się nad ich zdrowiem. Możemy przeczytać takie historie sławnych osób jak Ronald Reagan, czy Lance Armstrong. 

“Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu” to międzynarodowy bestseller, który doczekał się przetłumaczenia na wiele zagranicznych języków, w tym polski. Sam autor jest znanym lekarzem, i przez wiele lat studiował przyczyny i skutki stresu, i to jak działa ono na nasze ciało.


Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu
Wydawnictwo:
Published: 2019-01-03
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę