Joanna Mokosa-Rykalska – Matki przodem. Jak wylądowałyśmy w ciemnej d***e

Granica między absurdem, a żenadą jest naprawdę cienka, o czym przekonały się cztery bohaterki “Matki przodem. Jak wylądowałyśmy w ciemnej d***e”.

Książka, mimo tego, że jest naprawdę humorystyczna, i czasoumilaczem, a nawet lekką lekturą na długie zimowe wieczory, to jednak przedstawia życie niezbyt fajne, matki, która na co dzień musi zmagać się z wieloma problemami, wszyscy w rodzinie rzucają jej kłody pod nogi, a na relaks, nie ma nawet czasu pomyśleć. 

O Joannie można powiedzieć jedno- jest zmęczona, a nawet to określenie, nie oddaje, z czym musi się zmierzyć, aby przetrwać kolejny dzień. Kobieta pracująca, która stara się rozwinąć swoją karierę, jak tylko potrafi, matka i żona, która musi się zająć domem, dziećmi, a często i nawet mężem. Kiedy Joanna spotka się z Lucy, Baśką, oraz Mańką, i spędzają ze sobą wesoły wieczór, pełen alkoholu, śmiechów i szybko podejmowanych decyzji, dochodzą do życia, że im też się coś od życia należy, i zapominając o rodzinie, obowiązkach, i o całym bożym świecie, bukują cztery bilety do Budapesztu, aby tam spędzić kilka dni, z dala od wszystkich swoich problemów. 

Nie zawiadamiając rodziny, nie zabierając nawet swoich telefonów, cztery przyjaciółki po kilku dniach od imprezy, siedzą w samolocie, ćwicząc węgierskie słówka, nie wiedzą jeszcze, że ich podróż zmieni się w prawdzwą komedie wpadek i niespodzianek. Na początek mogę wam zdradzić, że cztery kobiety, zamiast w luksusowym hotelu ze spa, wylądują w rumuńskiej dziurze, ze zepsutym samochodem, i pozostawione samotnie na sprawę losu. A to dopiero początek, a dalsza część ich historii to prawdziwa tragikomedia. 

“Matki przodem. Jak wylądowałyśmy w ciemnej d***e-” Joanny Mokosa-Rykalskiej to książka przedstawiająca historię, które może przytrafić się każdemu. Autorka raz sprawi, że będziemy się śmiać, a już w kolejnym rozdziale da nam porządnego kopa w cztery litery. Nic dodać, nic ująć “Matki przodem. Jak wylądowałyśmy w ciemnej d***e” zapowiada się na kolejną komedię, którą wręcz trzeba obowiązkowo przeczytać. 


Matki przodem. Jak wylądowałyśmy w ciemnej d***e
Wydawnictwo:
Published: 2022-11-09
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę