Katarzyna Michalak – Piastunka róż

Jeśli zapytaliście przypadkowego czytelnika, i zapytali, który z polskich autorów, pisze najlepsze emocjonujące historie, które wzruszają, i pozostawiają pustkę w ich sercach, jak myślicie, kogo by wybrali? Na pewno nie jeden z nich odpowiedziałby: Katarzyna Michalak, i to bez głębszego zastanowienia.

Autorka ta jest jedną z najlepszych polskich pisarek książek obyczajowych i romansów, które odbiegają daleko, od tych które możecie znać, na przykład z książek zagranicznych. To kolejny powód, aby czytać polskich autorów, i wspierać ich sztukę, aby wydawnictwa literackie, wydawały więcej takich perełek, jak “Piastunka róży”. 

“Piastunka róż” Katarzyna Michalak to książka niezwykła pod względem emocji. Choć nasi bohaterowie nie do końca sobie z nimi radzą, a nawet w książce znajdą się tacy, co głęboko je zakopią w sobie, i nie będą okazywać żadnych uczuć, to jednak warto po tę książkę sięgnąć, bo zapewni ona nam życiową lekcję, którą trudno będzie można zapomnieć. 

Katarzyna Michalak, tworząc postać Flory, w mistrzowski sposób, przedstawiła osobę, która zmaga się ze stresem pourazowym. Flora siedem lat wcześniej przeżyła traumatyczny wypadek, który spowodował w niej niechęć do żadnych aktywności, luk interakcji międzyludzkich. Bohaterka zamknęła się w swoim pokoju, tworząc z niego istną twierdzę, która ma ją chronić przed wszelkim złem tego świata. Jedyne szczęście w życiu Flory, to róża, która kwitnie w jej pokoju, i której stara się zapewnić wszystko, aby kwiat przetrwał. 

Jej cierpienia i izolacji, nie może znieść siostra Flory, i namawia ją, aby kobieta podjęła się pracy. Nie będzie to żadna wymagająca, ani ciężka praca, bo będzie ona polegała na opiece nad ogrodem różanym. Flora się zgadza, choć niechętnie. Nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ta jedna decyzja może zmienić jej życie o sto osiemdziesiąt stopni. 

Flora, pracując pilnie i sumiennie w ogrodzie, pilnuję, aby kwiatom, nie zabrakło niczego, i dba o to, aby prezentowały się jak najpiękniej. Kiedy pewnego dnia spotyka w miejscu pracy mężczyznę, Flora od razu wie, że mimo tego, że jest to spotkanie przypadkowe, to przyniesie ze sobą wiele rozczarowania, rozpaczy, i powrotów do przeszłości, a dokładniej do czasu wypadku, który kompletnie zrujnował kobietę emocjonalnie. 

Czy Flora będzie miała szansę, aby powrócić do normalnego życia? Czy spotkany mężczyzna okaże się dla niej zbawieniem, czy może kolejną życiową lekcją? 

Katarzyna Michalak w swojej najnowszej powieści “Piastunka róż” zabiera czytelników w prawdziwą emocjonującą historię, która nie zawsze musi się skończyć happy endem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę