Co przeczytać w majówkę? Sięgnij po dzieła, od których się nie oderwiesz

Książki na majówkę

Wiele jest dzieł z różnych gatunków, które warto przeczytać w dowolny dzień. Kryminał na wesoło, obyczajowe z wieloma wątkami. O eliksirze nieśmiertelności, dziwnym spadku ze srebrną łyżeczką w tle, wiedźmach na tropie książek, starej zbrodni, która nie rdzewieje. Będzie także o kłamstwie, manipulacji, kryminalne wątki. Przeczytaj, o jakie książki chodzi i wybierz coś dla siebie na majówkę i nie tylko.

Czy warto być nieśmiertelnym?

Historię eliksiru, który zmienił życie wielu osób. Przedstawia ją książka Katarzyny Majgier pt. „Niedokończony eliksir nieśmiertelności” i czytając, miło spędzisz czas. Nie zawsze na korzyść, ale z zabawnymi przygodami. Eliksir ten przyniósł pewien mężczyzna. Dał go dziecku, które potem zostało chemikiem. Kazał dobrze ukryć, ale to nie wyszło. Chłopiec zginął w wypadku. Wcześniej robił eksperymenty na muchach i one stawały się przeźroczyste. Następnie eliksir był w tym samym domu, ale należał on już do pewnej rodziny. Ich syn wypił go jako pierwszy i oni nie mogli go znaleźć. Myśleli, że nie żyje, a on był przeźroczysty i nikt go nie widział. Dom po czasie wystawiono na sprzedaż. Przeszedł ostatecznie na własność miasta. Kupiło go w atrakcyjnej cenie pewne małżeństwo, któremu zależało głównie na karierze. Mieli dziecko, o którym nawet raz zapomnieli. Sprowadzali różne nianie z agencji, aż im zabrakło i znaleźli przypadkową. Ona była dla tego dziecka najlepsza. Na końcu książki i oni stali się przeźroczyści.

Magdalena Witkiewicz „Srebrna łyżeczka”

Nastolatka, której matka była alkoholiczką, nie ma łatwego życia. W szpitalu poznaje lekarza, który potem zostaje jej mężem. Ma plan na życie i zdaje maturę, idzie na studia. Zachodzi w ciążę, poznaje nowych ludzi. Nie wie, z kim ma dziecko i niestety rozstaje się z Konradem, czyli lekarzem wspomnianym. Potem wracają do siebie i jest to szczęśliwa miłosna historia. Pojawia się jeszcze wątek tajemniczej pani Ireny, która ma dla Lidii spadek. Okazuje się, że znała jej ojca w dawnych czasach. Warto sięgnąć po książki Magdaleny Witkiewicz z różnymi wątkami i można zacząć od tego dzieła. Autorka napisała trochę także wspólnie z Alkiem Rogozińskim i to też warto poznać.

Małgorzata J. Kursa „Wiedźmy na tropie”

Agencja tytułowych wiedźm zajmuje się wydawaniem, recenzowaniem książek. Pracują tam same kobiety i jeden były Policjant, mąż Natalii. Ona nie jest tam z nimi, ale ma interes do byłego męża, planuje intrygę, której sama pada ofiarą. Zostaje zamordowana w hotelu, do którego sprowadza podstępem obecnego męża prawnika, byłego policjanta i stażystkę, z która prawnik ma romans. Natalia kłamie i mówi każdemu to, co chce usłyszeć. Dzięki temu zyskuje sympatię. Pojawia się też wątek pewnej pisarki, której dzieła się nie sprzedają. Zamieszcza ona negatywne komentarze w sieci na temat innych. Nie kończy się to dla niej dobrze.

Iwona Banach „Stara zbrodnia nie rdzewieje”

Zabawny kryminał z bohaterami, którzy są pisarzami. Przyjeżdżają na rozstrzygnięcie konkursu literackiego. Nagrodą jest wydanie książki. Nie znają jurorów. Jeden z nich zostaje zamordowany oraz ktoś kradnie jego komputer. W książce jest także zabawna papuga o i mieniu Pinda. Nie jest to zwykły, sympatyczny ptak. Mówi głównie niecenzuralne słowo. Autorka pisze kryminały na wesoło poprawiające humor. Wygrała konkurs literacki, ale jej pierwsza powieść nie była zbyt znana.

Alicja Sinicka „Będziesz tego żałować”

Powieść o życiu mieszkańców zamkniętego osiedla. Iga i Ania przyjaźniły się ze sobą oraz pracowały razem. Główna bohaterka Iga pracuje ze swoją przyjaciółką Anią w jednej firmie. Mają wspólnych znajomych i mieszkają blisko siebie. Pojawia się wątek Osiedla Marzeń. Ania zostaje napadnięta. Nie wiadomo, kto to zrobił. Podejrzanym jest ukochany Igi, z którym ona już się spotyka. Ma na imię Marcel i kiedyś też chciał być z Anią. Wojtek pociesza Igę, gdy Ania jest w szpitalu. Nie jest z nią szczery. Iga nie czuje się bezpiecznie, nie wie, kto mówi prawdę, a kto nie. Przeprowadza się na zamknięte osiedle. Tam obowiązują pewne zasady i należy je przestrzegać. bo Nie wolno tam dłużej mieszkać bez pary, trzeba wracać o określonej porze. Iga poznaje tam Adriana, bo tam każdy musi mieć partnera. Ania odkrywa, kim naprawdę jest Wojtek i chce o tym powiedzieć. Warto sięgnąć po książki Alicji Sinickiej i przekonać się, że są świetne. Trzymają w napięciu do końca i tak jest też w przypadku tego dzieła.

Katarzyna Bester „Świąteczne nieporozumienie”

Harper poznaje Holdena w wyniku nieporozumienia z wynajętym mieszkaniem. Mają tak samo na nazwisko i właścicielka myśli, że są parą. Przypadkowa znajomość zaczęta od uderzenia parasolką przeradza się w romans. Harper z przyjaciółką zakładają własną firmę. Wcześniej miała ona dostać awans i mieszkać przez miesiąc w wynajętym lokum. Wyjazd się opóźnił i wiele się wydarzyło. Świetnie się czyta, lektura na jeden wieczór.

Remigiusz Mróz seria z Joanną Chyłką – tom drugi „Zaginięcie”

Trzymający w napięciu kryminał z wątkiem zaginięcia dziewczynki. To dziecko znajomej Joanny, której kiedyś nie lubiła. Jej matka ma romans i potem się okazuje, czyje było dziecko. Warto sięgnąć po to dzieło z wątkiem zaginięcia dziewczynki. Nie wiadomo do końca, co się z nią stało, kto naprawdę był jej ojcem.

Alicja Sinicka „Uwikłana”

Zuza pisze wiersze, publikuje je na swoim profilu w mediach społecznościowych. Powstają na maszynie i robi im zdjęcia. Ma wielu czytelników i pisze kolejny tomik. Jej chłopak i znajomi nie są wobec niej szczerzy. To książka o manipulacji, kłamstwie, z którym nie chcemy mieć nic wspólnego. Życie pisze jednak różne scenariusze i niestety ktoś manipuluje główną bohaterką. Do końca nie wiadomo, kto to może być. Prawda jest zaskakująca i trudno w nią uwierzyć. Warto przeczytać książkę „Uwikłana” oraz inne dzieła autorki.

Riley Sager „Zamknij wszystkie drzwi”

Jules straciła pracę i zerwała z chłopakiem. Nie może nic znaleźć i otrzymuje atrakcyjną propozycję. Ma opiekować się mieszkaniem w luksusowej dzielnicy, z warunkami, których nie miała u siebie. Wyprowadza się od swojej przyjaciółki i rozpoczyna z pozoru ciekawe życie. Zapłacą jej za zajmowanie się apartamentem. Mieszkają tam też sławne osoby, które ona kojarzy. Między innymi aktorka, pisarka. Miejsce wydaje się rajem, ale takie nie jest i Jules boleśnie się o tym przekona. Poznaje tam kilka osób, które wcześniej były w podobnej sytuacji jak ona. Schemat działania pewnych osób zaczyna jej się układać w głowie. Dzieło trzyma w napięciu do samego końca i czytelnik chce poznać dalsze losy Jules.

Jak widać, jest sporo książek, które można czytać, słuchać, mieć e-book lub papierowe wydania. Umilą czas, bo czyta się je w napięciu od początku. Nie oderwiesz się od wielu z nich i miło spędzisz czas na majówce, innym wolnym dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts