Książki młodzieżowe na wakacje. Dwie propozycje

Wakacje zbliżają się coraz szybciej, co oznacza, że przyszedł czas najwyższy przygotować się na długi i zasłużony odpoczynek, podczas którego nie może zabraknąć oczywiście książek. Poniżej więc przedstawiamy książki, które z pewnością spodobają się nie tylko molom książkowym, lecz także tym, którzy na co dzień nie mają czasu na dobrą lekturę. 

Najzimniejszy dotyk – Isabel Sterling

Elise już od dawna wie, że jest przeklęta. Posiada dar przewidywania śmierci, i nie może jej ani zatrzymać, ani zmienić swojego losu. Sprawy się dodatkowo skomplikowały, kiedy to Elise przewidziała śmierć swojego brata, i nie mogła nic na to poradzić. Od tamtego momentu bohaterka próbuje pozbyć się swojego tragicznego daru, nie przejmując się tym, za jaką cenę tego dokona. 

Claire również ma duży związek ze śmiercią, lecz nie ma to nic wspólnego z przewidywaniem śmierci, ani zabijaniem. Claire jest wampirzycą, i została wyznaczona przez Zasłonę, aby pomóc Elise w opanowaniu swoich magicznych mocy Wyroczni Śmierci. Na początku Elise nie jest zachwycona i zmotywowana, aby pracować razem z Claire, lecz gdy nagle przewiduje śmierć, której chce za wszelką cenę uniknąć, jej zdanie się zmienia, i od teraz bohaterki współpracują razem, nie wiedząc nawet, jaki impact będzie to miało na ich przeszłości. Dodatkowo dziewczyny zaczynają się do siebie zbliżać, a Claire czuję do Elise coś więcej, niż głód krwi. Czy Elise tak łatwo zaufać komuś, kto nie tylko ma związek ze śmiercią jej brata, lecz również Elise może stać się łatwym łupem dla Claire? 

Jednak jest jeszcze ktoś, kto może pokrzyżować ich plany – zabójca.

Golden Boys. Tom 1 – Phil Stamper

Heath, Sal, Reese, oraz Gabriel to czwórka dobrze dogadujący się ze sobą przyjaciółmi. Gdy jednak przychodzą wakacje, każdy z nich wyrusza w inną stronę świata, aby przeżyć swoją wakacyjną przygodę. Tak więc Heath udaję się na Florydę, aby pomóc swojej cioci w salonie gier. Sal wyrusza w podróż do Kapitolu, gdzie czeka już na niego posada asystenta jednego z kongresmenów. Reese wyjeżdża do Paryża, aby uczyć się tam programowania graficznego. A na Gabriela czeka Boston i organizacja non-profit, aby tam zostać wolontariuszem.

Jak osobno spędzone wakacje, wpłyną na przyjaźń czwórki przyjaciół. Tego i więcej dowiecie się z książki “Golden Boys”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts