Książki na Wielkanoc. Gdzie szukać świątecznych inspiracji

Inspiracji na ozdoby Wielkanocne i dania, znajdują się wokół nas, trzeba jednak dobrze je znaleźć. Jednak jeśli chcemy zaczerpnąć odrobinę inspiracji na dania, ozdabianie stołu i malowanie jajek, to polecam wam zajrzeć w poniższy opis, w którym znajdują się świetne książki na Wielkanoc, które przydadzą się każdemu. 

Wielkanoc. Kuchnia świąteczna – Jolanta Muras

Niedługo nadejście wiosny, a z nią czas nadziei i odrodzenia. Święta Wielkiej Nocy to przepełnione radością, rodziną, uśmiechem, i potrawami, którymi można zajadać się przez całe dnie Wielkanocy. Na polskim stole zawsze muszą być jaja gotowane, które symbolizują odradzające się życie, bez nich też nie można zacząć świątecznego śniadania, które urozmaicają tradycyjny posiłek. Oprócz jaj gotowanych nie może zabraknąć żurka, najlepiej w chlebie lub z kromkami chleba, sałatki jarzynowej z domowego majonezu, szynki i wędliny, klasycznego pasztetu, i nadziewanych jaj. 

A co ze słodkościami. Otóż każdy z nas wiek, że babki, mazurki, paschy to konieczność na Wielkanocnym stole, dlatego w książce “Wielkanoc. Kuchnia świąteczna” nie mogło ich zabraknąć. Poza tym w tej książce kulinarnej, kucharze i kucharki mogą znaleźć inspirację na potrawy, które szybko staną się stałymi bywalcami na domowym stole i inspiracjami, aby za każdym razem zaskakiwać swoją rodzinę, a jeśli dodatkowo się je elegancko i pięknie udekoruję, to poza świetnym smakiem, będą się również świetnie prezentować.

Inspiracje na Wielkanoc – Joanna Góźdź

“Inspiracje na Wielkanoc” Joanny Góźdź to nie tylko inspiracje jak wykonać przepiękna wielkanocne dekoracje, ale również jak stworzyć przemiły i przyjemny klimat świąteczny w swoim własnym zaciszu domowym. 

Każdy z nas choć raz w życiu farbował i barwił jajka łupinami cebuli, lecz to tylko jeden z wielu sposobów jak wykonać przepiękne pisanki, naturalnymi składnikami, które każdy z nas posiada w domu. Dekoracje Wielkanocne można również wykonać z kompozycji kwiatowych, ozdobić okna i stół, a jeśli przyrządzimy i dekorujemy słodycze i babki, to doda to tylko uroku naszemu domowi i świątecznemu stołowi. 

Warto jednak zapamiętać sobie, aby nie ulegać modom, i nie kupować pierwszych lepszych, plastikowych kurczaków i jajek, czy innych ozdób świątecznych, tylko wykazać się kreatywnością i przygotować coś samemu przedmiotami, które znajdują się już w naszym domu. I jest to łatwiejsze, niż sądzimy, a książka “Inspiracje na Wielkanoc” tylko nam w tym pomoże. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts