B.A. Paris – Uwięziona

Za zamkniętymi drzwiami kryje się niebezpieczeństwo, które może okazać się dla nas zbawieniem, a naiwność, może mieszać się z pewnością siebie, sprawiając, że możemy wpaść w sieci samej śmierci. 

W “Uwięzionej” Paris B.A. śledzimy losy głównej bohaterki- Amelii, która już od dziecka musiała radzić sobie sama. Począwszy od utraty ojca w młodym wieku, a kończąc na ucieczce z rąk opieki społecznej, Amelia została sama na tym świecie, a liczyć może tylko na siebie.  Amelia się jednak nie poddaje, i stara się robić wszystko, aby wyjść na prostą, i żyć pełnią życia, nie zapominając o luksusach, jakie  ma do zaoferowania jej przystojny dyrektor. 

Kiedy po ucieczce z opieki społecznej, nastoletnia Ameli trafia do Londynu, gdzie chce ułożyć swoje życie na nowo. Dzięki temu, że poznała tam wpływowych przyjaciół, dostała szansę pracować w luksusowym magazynie, gdzie dzięki ciężkiej pracy i wysiłkowi zdobyła nie tylko uznanie, ale także zaczął się nią interesować Ned Hawthorpe – właściciel magazynu, oraz miliarder. 

Wkrótce po tym, zaczęli się spotykać, a niedługo potem postanowili wziąć ze sobą ślub. Dla Ameli oraz Nada była to korzystny układ, ponieważ każde z nich na tym skorzystało. Nie chodziło o miłość, lecz o pieniądze i władzę. Szybko się jednak okazało, że idealne życie Amelii przemieni się w piekło, a ona znajdzie się w niebezpieczeństwie, które może się dla niej skończyć nawet śmiercią. 

Pewnego dnia, zamiast wygodnego łóżka, Ameli budzi się w ciemnym pokoju, bez okien, i bez możliwość ucieczki, lecz przekonuję się, że w tym miejscu, u boku swojego porywacza, czuję się bezpieczniej, niż u boku swojego męża. Dlaczego tak się dzieje? I kto, i dlaczego porwał właśnie Amelię, i co zamierza z nią dalej zrobić? 

B.A. Paris w swojej najnowszej książce “Uwięziona” przedstawiła historię, którą można nazwać klasycznym thrillerem psychologicznym, z elementami kryminału. Mimo tego, że akcja powieść toczy się niezwykle szybko, to autorka napisała ją tak, że żaden z czytelników nie będzie mógł odgadnąć zakończenia. To trzymający w napięciu thriller psychologiczny, który ciężko będzie można przeczytać w jeden wieczór, ponieważ B.A. Paris jest mistrzynią zwrotów akcji, oraz gry na naszych emocjach, a nawet najskrytszych lękach.

B.A. Paris – zadebiutowała książką “Za zamkniętymi drzwiami”, która już po kilku tygodniach od publikacji, sprzedała się w nakładzie pół miliona egzemplarzy. Dzięki czemu, szybko zyskała międzynarodowy sukces, oraz nagrody, w tym nagrodę Bestsellery Empiku 2021 za powieść “Terapeutka”


Uwięziona
Autor:
Gatunek:
Wydawnictwo:
Published: 2023-01-25
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę