Diney Costeloe – Skradzione dziecko

Powieści z historią w tle, nie są łatwe do czytania, a tym bardziej nie są łatwe do pisania. Autorka Diney Costeloe poradziła sobie jednak z tym doskonale. W realistyczny i przejmujący sposób przedstawia wiele dramatów wojennych, które często dotyczyły pojedyncze jednostki, i rodziny.

“Skradzione dziecko” to książka, która nie należy do najłatwiejszych do czytania, lecz jest to książka, z której fabułą warto się zapoznać.  

“Skradzione dziecko” Diney Costeloe to książka oparta na faktach, co dodaje jeszcze więcej emocji do samej historii. A sama powieść niesie za sobą nie tylko złe wspomnienia wojenne, łzy przelane za zmarłymi, i strach przed nalotami, lecz również nadzieję i miłość, o których nigdy nie można zapomnieć, lecz trzymać się ich mocno, ponieważ w ten sposób możemy przetrwać najtrudniejsze momenty w naszym życiu.  

Akcja powieści toczy się w czasach drugiej wojny światowej. Jest rok 1941, w mieście Plymouth codziennie spadają bomby, mieszkańcy są przerażeni, a wraz z wyciem syren, mieszkańcy muszą się udać jak najszybciej do schronów. Podczas jednej z takich nocy rodzina Shawbrook ukrywa się w schronie, brakuję Very, która pracuję w pobliskim pubie. Kiedy Vera dociera do schronu, okazuję się, że w domu, pozostał jej synek, mały Freddie.  

Kiedy mąż Nancy Shawbrook wraca ze służby, dowiaduję się, że schron, w którym była jego żona i dzieci, został zrównany z ziemią, i teraz pozostał tylko on, i najstarsza córka- Muriel, która pracuję w innym mieście.  

W tym samym czasie śledzimy również losy drugiej rodziny – Colina i Maggie Petersonów. Kiedy Colin wracał z pracy, w jednym z opuszczonych budynków usłyszał płacz dziecka. Kiedy dotarł na miejsce, okazało się, że to kilkumiesięczny chłopczy, pozostawiony samotnie na pastwę losu. Kiedy Maggie bierze chłopczyka w ręce, od razu wie, że będzie go kochać jak swoje własne dziecko, i nikt nie może jej wmówić, że jest inaczej.  

“Skradzione dziecko” Diney Costeloe to książka pełna napięcia, i niezwykle emocjonalna, a realistyczne przedstawienie fabuły, jeszcze bardziej to obrazuję. 

Diney Costeloe to autorka, która specjalizuję się w pisaniu książek, których akcja toczy się podczas drugiej wojny światowej. Pisze już od dziecka, a w wieku zaledwie pięciu lat, napisała swoją pierwszą powieść. Poza tym jest matką, i babcią siedmiorga dzieci. 


Skradzione dziecko
Wydawnictwo:
Published: 2022-08-24
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę