Fredrik Backman – Mężczyzna imieniem Ove

Przyjaźń, miłość, więzi społeczne – czy to wystarczy, aby człowiek był szczęśliwy, i nie musiał, żyć w ciągłej rozpaczy i goryczy? Czy może nie dla wszystkich takie rzeczy jak miłość i przyjaźń wystarczą, i czasami nie mają wyboru, jak tylko się poddać, wyjechać w daleką podróż i już nigdy nie wracać do miejsc, które sprawiło im tak dużo bólu. 

Oto przyszedł dzień, w którym Ove ma umrzeć. W końcu! Ove powinien być teraz najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, ale coś go ogranicza, coś nie pozwala mu zrobić jednego kroku, który przybliżyłby go do unicestwienia, i spotkania Jej. 

Ove ma już wszystkiego dość. Świata i ludzi, którzy nie rozumieją jego żelaznych zasad i tego jak ważna jest dla niego rutyna. Ove dużo przeszedł w swoim życiu, a teraz musi jeszcze brnąć przez życie bez swojej ukochanej Sonji. Ove jest święcie przekonany, że przyszedł czas, aby się poddać, ewakuować z tego świata. Lecz najpierw musi zmierzyć się z mężczyzną, którego można prosto w twarz nazwać gamoniem, który nie umie parkować, i w dodatku otworzyć okna, aby nie nie zlecieć z drabiny. I w dodatku jego trzydziestoletnia ciężarna żona, która nadal nie zdała prawa jazdy, więc trzeba ją wszędzie wozić, i to w najmniej oczekiwanych momentach. 

Ove nigdy nie przypuszczał, że może coś zaoferować światu i ludziom, a w dodatku pojawia się kot, który szybko staje się jego wiernym towarzyszem. 

“Mężczyzna imieniem Ove” Fredrik Backman to debiutancka powieść autora, która szybko zyskała uznanie i popularność wśród czytelników, w tym w Polsce. Czytelnicy pokochali ją za ciepłą i urzekającą historię, która przedstawia, co może zrobić prawdziwa przyjaźń, i tęsknota za ukochaną osobą. “Mężczyzna imieniem Ove” to powieść, która wzruszy nawet najtwardszego twardziela. 

Ove po raz pierwszy pojawił się w życiu pisarza Fredrik Backman na blogu i internetowym głosowaniu, gdzie Ove został wybrany przez internautów na głównego bohatera “Mężczyzna imieniem Ove”.

Fredrik Backman to szwedzki pisarz, bloger i dziennikarz. 


no title has been provided for this book
Wydawnictwo:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę