Literatura piękna

Fredrik Backman – Mężczyzna imieniem Ove

Przyjaźń, miłość, więzi społeczne – czy to wystarczy, aby człowiek był szczęśliwy, i nie musiał, żyć w ciągłej rozpaczy i goryczy? Czy może nie dla wszystkich takie rzeczy jak miłość i przyjaźń wystarczą, i czasami nie mają wyboru, jak tylko się poddać, wyjechać w daleką podróż i już nigdy nie wracać do miejsc, które sprawiło im tak dużo bólu. 

Zobacz więcej

Kawaguchi Toshikazu – Zanim wystygnie kawa

Lubicie czasami usiąść przy kawie, wspomnieć dawne czasy, powrócić wspomnieniami do dawnego “Ja” i zastanowić się co byśmy zmienili, powiedzieli inaczej, porzucili pracę, szkołę, albo chcielibyście powrócić wspomnieniami do pierwszej, słodkiej miłości. 

Zobacz więcej

Madeline Miller – Galatea

Madeline Miller wszyscy zapewne kojarzą z takich bestsellerów jako “Pieśń o Achillesie”, czy “Kirke”. Jak widać mitologia grecka, greccy bogowie, potwory, a nawet wojny, to specjalność naszej pisarki, ponieważ i w “Galatei” jej nie zabraknie.

Zobacz więcej

Damian Dibben – Mam na imię Jutro

Przygotujcie porządną paczkę chusteczek, ponieważ oto i nadchodzi prawdziwy wyciskacz łez, który sprawi, że będziecie zarywać nockę, aby ze łzami w oczach, strona po stronie, śledzić losy Jutra, który pragnie tylko jednego w swoim życiu- odnaleźć swojego pana. 

Zobacz więcej