Katarzyna Bonda – Kobieta w walizce

Fani Huberta Meyera i Katarzyny Bondy, trzymajcie się, bo ta dwójka znów powraca, i to ze znakomitą i skomplikowaną sprawą śledczą, która zmiecie was sen z powiek, na długie godziny. Nikomu nie ufajcie? Każdy z was może być podejrzany, a za rogiem może czaić się sprawca, który sprawi, że zniknięcie z powierzchni ziemi. 

Klaudia Janus zginęła tak dawno temu, że ogłoszenia o jej zaginięciu, już dawno wyblakły, a najlepsi policjanci stracili już dawno nadzieję na to, że kobieta może zostać odnaleziona żywa. Jednak pewnego zimnego poranka, pewien przechodzień odkrywa niepozorną walizkę, a w niej szczątki ciała kobiecego ze złotym łańcuszkiem. Ciało kobiety nie zostało pozostawione na drodze przez przypadek. Wielu twierdzi, że to sam sprawca, mógł uznać, że zacznie się zabawa w kotka i myszkę, tylko że tym razem myszka, może okazać się seryjny morderca, a nawet psychopata. Dodatkowo sprawca skutecznie utrudnił identyfikację zwłok, ponieważ najpierw przebywało ono przez długi czas w wodzie, a potem spalone. Jedyny trop, jaki odnajdują śledczy, to właśnie złoty naszyjnik, ponieważ taki sam posiadała Klaudia Janus. 

Do pomocy w tej sprawie, można by było wezwać Huberta Meyera, lecz te obecnie przebywa w areszcie, więc oddelegowano z Wydziały Wsparcia Dochodzeń Grzegorza Kaczmarka, który jest głęboko przekonany, że tej makabrycznej zbrodni dokonał ktoś z miejscowych, lecz wszyscy podejrzani, mają mocne alibi, a dodatkowo, nie mówią wszystkiego.

Każdego jednak coś łączy, ponieważ wszyscy podejrzani mieli motyw, do zamordowania Klaudia Janus. Grzegorz Kaczmarek odkrywa jeszcze, że siedem lat temu, na pobliskiej plaży porwano turystkę, i nie udało się jej nigdy zidentyfikować. Z Klaudią Janus łączy ją jednak to, że również posiadała złoty łańcuszek, taki sam jak Klaudia. 

Najnowszy Kryminał “Kobieta w walizce. Hubert Meyer. Tom 8” Katarzyny Bondy wciąga czytelnika bez reszty, i będzie z niecierpliwością czekał na kolejne tomy ze sławnym już literackim detektywem- Hubertem Meyerem. 


Kobieta w walizce
Gatunek:
Wydawnictwo:
Published: 2022-11-09
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę