Kawaguchi Toshikazu – Zanim wystygnie kawa

Lubicie czasami usiąść przy kawie, wspomnieć dawne czasy, powrócić wspomnieniami do dawnego “Ja” i zastanowić się co byśmy zmienili, powiedzieli inaczej, porzucili pracę, szkołę, albo chcielibyście powrócić wspomnieniami do pierwszej, słodkiej miłości. 

A co jeśli powiem wam, że pewna kawiarnia na obrzeżach Tokio, właśnie ma w swojej ofercie podróż do przeszłości, jedynie co musicie zrobić to zamówić ciepłą kawę, a powrócili dopiero wtedy kiedy kawa wystygnie. Może nie jest to jakiś długi czas w przeszłości, ale wystarczający, aby pozałatwiać sprawy, które nadal nas trapią. 

Książka “Zanim wystygnie kawa” Kawaguchi Toshikazu to żadna gruba i ciężka powieść, którą będziecie czytali długie tygodnie, lecz krótka opowieść o nasz wszystkim. No bo przecież kto nie chciałby cofnąć się w przeszłość. 

Autor zabiera nas do niewielkiej z pozoru kawiarenki, i pokazuję losy czterech bohaterów. Każdemu z nich zaserwowano kawę, która zabierze ich w podróż w czasie, lecz wszystko ma swoje konsekwencje, a kawa wystyg niezmiernie szybko. I po powrocie nic nie będzie takie samo, zarówno jak dla głównych bohaterów, jaki i dla czytelnika, który będzie śledził ich każdy krok. 

Kawaguchi Toshikazu w książce “Zanim wystygnie kawa” wykreował niezwykle ciepłą i melancholijną atmosferę, która otula czytelnika z każdej strony, dzięki czemu może on poczuć się swobodnie, nieważne gdzie jest, ani w jakim czasie się znajduje. Wielu ekspertów literackich wskazuję na ogromny talent Kawaguchi Toshikazu, ponieważ “Zanim wystygnie kawa” jest już teraz uważana za ponadczasową, i uniwersalną, która wpisała się do listy współczesnych klasyków literackich.

Kawaguchi Toshikazu tworzy książki z zakresu science fiction i fantasy, a obserwowaną rzeczywistość przelewa na papier. Jego książka “Zanim wystygnie kawa” została doceniona przez czytelników na całym świecie. 


Zanim wystygnie kawa
Wydawnictwo:
Published: 2019-09-19
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę