Kristin Dwyer – Some Mistakes Were Made

Niezależnie od wieku, płci, czy sytuacji, każdy z nas będzie popełniał błędy, i nie da się od nich uciec. Lecz jednak warto czasami pamiętać, że każdy błąd, który popełniliśmy, jest dla nas poważną lekcją, z której powinniśmy wyciągnąć konkretne wnioski, a najlepiej te, które nauczą nas, tego, że nie warto powielać pewnych czynności, lub wypowiadać konkretnych słów. 

Książka “Some mistakes were made” przedstawia właśnie taką sytuację. Główni bohaterowie popełnili kilka błędów, które zaważyły nie tylko na ich sytuacji, ale również na sytuację ich bliskich. Jak sobie z tym poradzą, i czy będą samodzielnie w stanie wyjść z trudnej sytuacji, a może będą potrzebowali siebie wzajemnie, aby naprawić błędy przeszłości? 

Ellis od kiedy pamięta, miała ciężko. Jej ojciec większość jej życia spędził w więzieniu, a jej matka, zamiast opiekować się nią i jej rodzeństwem, zostawiała ich u babci, a sama wracała kiedy chciała, zazwyczaj był to czas, kiedy kończyły się jej pieniądze. Skończyło się na tym, że nastoletnia Ellis wytworzyła w swojej głowie mechanizm, że na nikim nie może polegać, zawsze musi działać sama, a o miłości może nawet zapomnieć, mimo że naprawdę mocno jej pragnie. Pięknej, ciepłej i wrażliwej, ale nie tylko tego. Ellis ma jeszcze jedno marzenie- ciepły i bezpieczny dom. I mimo tego, że trudno jej będzie to osiągnąć, to jednak los przygotował dla niej niespodziewany prezent. 

Easton to chłopak romantyczny. Od zawsze interesował się pisaniem, o coraz starszy Eston ciągnie już nawet w kierunku poezji. Chłopak ten pochodzi z najzwyklejszej amerykańskiej rodziny, która zapewniła mu kochający dach nad głową, oraz zwykły i spokojny start w życie. Easton jest najlepszym przyjacielem Ellis, którą zna od dzieciństwa, a z biegiem lat, zaczęło się między nimi wytwarzać jeszcze mocniejsze uczucie. 

Ellis zupełnie przypadkiem zamieszkuję u rodziny Eastona, lecz już pierwszego dnia zrozumiała, że jego rodzice chcą ją przyjąć jak najcieplej, zapewniając dziewczynie wszystkiego, czego potrzebuję. To właśnie tam Ellis staje się poważną i odpowiedzialną dziewczyną, która marzy o podróżach po całym świecie. 

Ellis w głębi siebie wie jednak, że nie przynależy do rodziny Alberyów, i będzie musiała jak najszybciej opuścić ich dom, ponieważ czuję, że tam nie przynależy. Jednak zanim to nastąpi, to pozna miłość swojego życia, o której tak długo marzyła, a która może zrujnować jej całe dotychczasowe życie i plany na przyszłość. 

Czy Ellis i Easton są dla siebie stworzeni, czy może jednak błędy przeszłości okażą się nieprzebaczalne? 


Some Mistakes Were Made
Wydawnictwo:
Published: 2022-05-10
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę