Literatura młodzieżowa

Kristin Dwyer – Some Mistakes Were Made

Niezależnie od wieku, płci, czy sytuacji, każdy z nas będzie popełniał błędy, i nie da się od nich uciec. Lecz jednak warto czasami pamiętać, że każdy błąd, który popełniliśmy, jest dla nas poważną lekcją, z której powinniśmy wyciągnąć konkretne wnioski, a najlepiej te, które nauczą nas, tego, że nie warto powielać pewnych czynności, lub wypowiadać konkretnych słów. 

Zobacz więcej

Adam Sass – 99 chłopaków Micaha Summersa

Micaha to nie zwykły nastolatek, którego możecie spotkać na ulicy czy w szkole. Micaha to prawdziwy marzyciel, obdarzony ogromną duszą artysty. Chłopak najlepiej zakopałby się pod kocem z dobrą książką, kubkiem herbaty, i zestawem malarskim.

Zobacz więcej

A. L. Graziadei – Icebreaker

“Icebreaker” A.L. Graziadei, to książka, przy której nie będziecie mieli wiele czasu na relaks, a pochłonie ona was bez opamiętania, i pozostawi rozbitych na długie dni, podczas których będziecie tylko rozmyślać, dlaczego autorka stworzyła historię tak przepiękną, i zarazem wzruszającą, i doprowadzającą do łez.  

Zobacz więcej

Sophie Gonzales – Only mostly devastated. Prawie w totalnej rozsypce

Jeśli myślicie o “Only mostly devastated. Prawie w totalnej rozsypce” jako o słodkim romansie, przy którym można się do woli rozczulać, to mogę was trochę rozczarować, ponieważ nie będzie to książka łatwa do przeczytania, ponieważ autorka wciągnęła swoich bohaterów w prawdziwy labirynt uczuć, trudnych sytuacji w rodzinie, i przyjaźni. 

Zobacz więcej