Kristin Hannah – Jedyna z archipelagu

Jeśli jesteście fanami/fankami Kristin Hannah, i jej twórczości, to zapewne ucieszy was wiadomość, że wydawnictwo Świat Książki, postanowił wznowić wydawanie książki “Jedyna z archipelagu”.

I to dobrze, ponieważ książka ta należy do jednych z najpiękniej napisanych książek przez Hannah, i przedstawiająca jedną z najważniejszych motywów literackich, na całym świecie, motyw relacji matki i córki. 

Motyw ten często jest albo pomijany, albo autorzy nie mogą dać sobie z nim radę, ale jeśli trafi on w dobre ręce, to powstaje jedna z największych i najpiękniejszych historii w świecie literackim. A taką autorką jest właśnie Kristin Hannah. 

Nora Brige decyduję się na trudną decyzję, jaką jest opuszczenie, nie tylko męża i domu, ale także małej córeczki, którą kocha bezgranicznie. Jednak Nora podejmuję tę trudną decyzję, tylko dlatego, że chce się skupić na swojej karierze felietonistki, i prezenterki radiowej. Nora w tym samym czasie musi poradzić sobie z odrzuceniem przez własną matkę, i będzie to najtrudniejszy okres w jej całym życiem, o którym trudno jej będzie zapomnieć. 

Kiedy po jedenastu latach Nora, chce się znów spotkać z Ruby, ta ją odrzuca, tak samo jak jej matka zrobiła to jej lata temu. Dodatkowo sprawy się jeszcze bardziej komplikują w życiu obu kobiet, ponieważ do prasy przeciekł nagie zdjęcie Nory. Jakby tego było mało, Ruby otrzymuję ofertę napisania reportażu, który jeszcze bardziej ma pogrążyć jej matkę. Dodatkowo Nora zostaje ranna w wypadku samochodowym, a Ruby nie ma innego wyboru jak tylko się nią zaopiekować. 

Książka “Jedyna z archipelagu” pokazuję jak silna może być relacja między matką a córką, oraz jak jeden głupi błąd, czy niepoprawny ruch może zniszczyć tę relację, szybciej niż domek z kart. I mimo tego, że taka relacja jest bardzo delikatna, a nić między rodzicielką a dzieckiem jest naprawdę cienka i krucha, to Kristin Hannah pokazał, że obydwie kobiety są silnymi ludźmi, z silnymi charakterami, które mimo wielu przeciwności losu, dostają jeszcze jedną szansę, aby wszystko naprawić. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę