Lee Child – Jack Reacher. Bez planu B

Jack Reacher. Dla wielu już tylko imię i nazwisko wystarczy, aby wiedzieć, co ich czeka, lecz dla tych niewtajemniczonych, powiem tylko, tyle że tam, gdzie pojawia się Jack Reacher, tam natychmiast pojawiają się kłopoty, ale nie jakieś zwykłe, jak kradzież ze sklepu, czy pobicie.

W powieściach Lee Child’a główny bohater będzie musiał zagłębiać się w najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki, i świata przestępczości, aby dowiedzieć się całej prawdy, nieważne, jaka ona będzie dla niego bolesna. 

Jack postanawia udać się na wycieczkę, a gdy dowiaduję się, że w mieście, w stanie Kolorado, odbywa się wystawa zbrojenia wojennego z czasów wojny secesyjnej, postanawia się tam udać, i zwiedzić wystawę. 

I jak to już bywało, zdarza się w jego życiu, coś, co sprawi, że zawita w tym miejscu na trochę więcej, niż kilka dni. W mieście dochodzi do wypadku. Kobieta została potrącona przez nadjeżdżający autobus. Świadek pierwszy twierdzi, że kobieta sama rzuciła się pod pojazd, sugerując samobójstwo, lecz świadek numer dwa widział, że kobieta została popchnięta, przez mężczyznę w szarej bluzie i jeansach, kradnąc jej torebkę. 

Na nasze nieszczęśnie, okazuję się, że świadkiem drugiem jest nie kto inny jak Jack, i teraz wraz z bohaterem będziemy śledzić jego dalsze losy. Szybko się dowiadujemy, że nie był to zwykły akt przemocy, lecz coś bardziej skomplikowanego, a będą w to zamieszani, bardzo bogaci i wpływowi ludzie. Wszystko się powoli komplikuję, a plan B może doprowadzić do destrukcji, każdego, kto zechce im przeszkodzić w ich zbrodniczych planach. 

“Jack Reacher. Bez planu B’ Lee Child’a to książka, po którą mogą sięgnąć fani nie tylko Reachera, ale również fani powieści detektywistycznych i sensacyjnych. Tu nie będzie czasu na łzy i użalanie się nad sobą, tu jest miejsce jedynie na szybkie i sprytne myślenie, a szybkie tempo akcji, i spryt bohatera, sprawią, że zapominamy o całym bożym świecie, i z niecierpliwością będziemy chcieli dowiedzieć się rozwiązania tajemnic i zagadek. 


Jack Reacher. Bez planu B
Autor:
Gatunek:
Wydawnictwo:
Published: 2022-10-25
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę