Riley Sager – Dom po drugiej stronie jeziora

Duże ilości alkoholu, śmierć męża, dziennikarze, którzy nie wiedzą nic o przestrzeni osobistej i szacunku, dla drugiej osoby, i domek nad jeziorem, który może okazać się wszystkim, czego nam potrzeba, i domkiem, który zabierze nam cały spokój i ciszę. 

Casey Fletcher to popularna i znana aktorka telewizyjna, która dzięki swojemu talentowi i mężowi zyskała duży rozgłos. Niestety musiała dużo zapłacić za cenę sławy, a punktem kulminacyjnym, była śmierć jej męża. Chcąc oderwać się od splendoru paparazzi i plotek, Casey postanawia zaszyć się w domu rodzinnym, który jest położony nam majestatycznym jeziorem, i co najważniejsze, ma taras, z którego główna bohaterka może sączyć sobie powoli alkohol i podglądając sąsiadów przez swoją lornetkę. 

A nie są to byle jacy sąsiedzi, a sami Tom i Katherina Royce. Tom to dobrze zapowiadający się ekspert technologiczny, za to jego partnerka, to eksmodelka. 

Katherina i Casey szybko się zaprzyjaźniają, a miało to miejsce, w nieco nieprzyjemnym, a nawet tragicznym momencie. Otóż Casey uratowała panią Royce przed utonięciem, i był to moment, w którym obydwie kobiet zaczęły spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Nic więc dziwnego, kiedy Casey zaczęła się poważnie martwić, kiedy zauważyła, że Katherine naglę, zniknęła, a jej mąż- Tom, nie jest zbyt rozmowny, i nie udziela głównej bohaterce szczegółowych informacji. 

Casey zaczyna więc swoje własne śledztwo, w którym pogrąża się nie tylko w poczuciu obsesji, lecz także winy, a wyniki jej śledztwa mogą zrujnować jej życie. Case nigdy już nie będzie tą samą Casey, którą była, zanim przyjechała do tytułowego domku nad jeziorem. 

“Dom po drugiej stronie jeziora” to już szósty thriller autora Riley Sagera, który szybko stał się bestsellerem, i jest ku temu dużo powodów. Po pierwsze, warto wspomnieć o wspaniałym kunszcie pisarskim Sagera, i nie można również zapomnieć o jego mistrzowskim wykonaniu, z elementami, które spędzają nam sen z powiek.


no title has been provided for this book
Gatunek:
Wydawnictwo:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę