Adam Sass – 99 chłopaków Micaha Summersa

Micaha to nie zwykły nastolatek, którego możecie spotkać na ulicy czy w szkole. Micaha to prawdziwy marzyciel, obdarzony ogromną duszą artysty. Chłopak najlepiej zakopałby się pod kocem z dobrą książką, kubkiem herbaty, i zestawem malarskim.

Micaha uwielbia chwalić się tym, że umawiał się już z 99 chłopakami, lecz nie w rzeczywistości, tylko w przestrzeni internetowej, a potem malował ich obrazy, i udostępnił na swoim Instagramie. W swojej głowie, Micaha, jest odważny, i nie boi zagadać się do przypadkowej osoby, lecz w rzeczywistości, jest kompletnie odwrotnie, jest nieśmiały, i ucieka od wszystkiego i każdego. 

Jego obserwatorzy nie mogą się już doczekać, kto będzie tym szczęśliwcem, którego mogą nazwać 100 chłopakiem Micaha, lecz jego losy potoczą się troszeczkę inaczej, niż do tej pory. 

Podczas jazdy metrem flirtuje z przystojnym i towarzyskim chłopakiem, który już po swojej skórzanej kurtce, i torbie pełnej książek, wydaje się bohaterowi odpowiednim ideałem na chłopaka numer 100. Lecz zanim umówią się na kawę, czy spacer, chłopak nagle ucieka, a Micaha podnosi jedynie kawałek papieru, który może okazać się dla niego jak mapa, która może doprowadzić go do jego nowej miłości. Tak więc Micaha wraz ze swoimi przyjaciółmi, niczym książę z bajki, wyrusza w długą podróż w poszukiwaniu swojej prawdziwej miłości. 

“99 chłopaków Micaha Summersa”  Adam Sass to poruszająca serce, queerowska opowieść, o tym, że czasami warto zawalczyć o swoją prawdziwą miłość. Czy jednak w prawdziwym świecie, jest jeszcze miejsce na wielką miłość, niczym z powieści Williama Szekspira, chyba przyszedł czas, aby się o tym przekonać? Jeśli polubiliście się z twórczością Adama Silvery, oraz innych autorów młodzieżowych, to książka “99 chłopaków Micaha Summersa” z pewnością wam się spodoba. 


99 chłopaków Micaha Summersa
Autor:
Wydawnictwo:
Published: 2022-09-20
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę