Alexandra Benedict – Świąteczna mordercza gra

Jeśli szukacie idealnej książki na prezent, dla swojego członka rodziny, partnera, czy przyjaciela, a nie macie jeszcze żadnego pomysłu, czym by ich obdarować, to już wam spieszę z pomocą, ponieważ, oto dzięki Wydawnictwu Kobiecemu w Polsce, ukazała się bestsellerowa powieść thrillerowa, która zawładnęła już sercami czytelników za granicą. Mowa tu o “Świąteczna mordercza gra”  Alexandry Benedict. 

“Świąteczna mordercza gra” to książka wręcz idealna na mroźne noce, u boku choinki, gdzie można się rozgrzać i odprężyć. Lecz ostrzegam was, ponieważ przy tej lekturze będzie trudno się zrelaksować, bo autorka zaserwuję wam prawdziwy rollercoaster rodzinnych tajemnic z przeszłości, a nagroda za jej odkrycie będzie ogromna. 

Na samym początku, poznajemy główną bohaterkę – Lily Armitage, która postanowiła, że za nic w świecie nie wróci do posiadłości Endgame House, ponieważ to właśnie tam zmarła jej matka, dwadzieścia jeden lat temu, i to w Boże Narodzenie. Do tej pory Lily źle myśli o tym święcie, ponieważ jaka zażarta gra toczy się właśnie w Endgame. A nie jest to zwykła gra planszowa, tylko gra, w której w każdej chwili może zginąć każdy z rąk swojego najwierniejszego członka rodziny. 

Niestety Lily nie ma wyboru, i musi udać się jeszcze raz do Endgame House, ponieważ niedawno zmarła jej ciotka. Obydwie kobiety były ze sobą blisko, a przed śmiercią ciotka Lily daję jej wskazówkę, która może ją doprowadzić do mordercy jej matki. Lily jest zdesperowana, i musi wziąć udział w grze, która może skończyć się dla niej tragicznie. 

Gra w Endgame House polega na poszukiwaniu skarbów. Otóż każdy z uczestników posiada dwanaście wskazówek, które mają go doprowadzić do dwunastu kluczy, a nagrodą jest akt własności posiadłości. Przez dwadzieścia dni, Lily wraz ze swoimi kuzynami, będzie poszukiwał kolejnych kluczy, lecz z dnia na dzień, główna bohaterka orientuję się, że nie każdy z członków rodziny gra uczciwie, a dodatkowa burza śnieżna odcina ich drogę do domu, więc teraz nie walczą o akt posiadłości, lecz o przetrwanie. 

“Świąteczna mordercza gra” Alexandry Benedict to wręcz must-have na zimowe wieczory. Więc jeśli jesteście fanami Agathy Christie, oraz gorącej czekolady, ta książka was nie zawiedzie.

Alexandra Benedict – studiowała  w Cambridge, oraz Sussex, tworzyła ścieżki dźwiękowe do filmów, i programów telewizyjnych, a od 2012 jest pełnoetatową pisarką, która stworzyła takie perełki jak “The Beauty of Murder” i “The Evidence of Ghosts”. 


Świąteczna mordercza gra
Gatunek:
Wydawnictwo:
Published: 2022-10-26
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Oceń książkę